Мелем

Мелемот на БИОНАТУРАЛ е единствено, универзално 100% природно решение за сите проблеми со кожата. Комбинацијата од 7 органски и природни масла, витамин Е и други антиоксиданси и пчелин восок совршено ја штитат кожата, ги елиминираат сите воспаленија и ја навлажнуваат, потхрануваат и регенерираат. Мелемот на БИОНАТУРАЛ не содржи никакви вештачки состојки, нити конзерванси. Поволно делува кај видови кожа, како и на слузокожата во усната шуплина и обвивката на желудникот и цревата. Максимално ефикасен и нежен, мелемот на БИОНАТУРАЛ е најдобриот начин да ја заштитите и негувата дури и кожата на бебињата.

Примена:

  • кај сите иратации и воспаленија на кожата (акни, осипи и егзема) предизвикани од бактерии и вируси, како и кај кожа со псоријаза;
  • кај сите габични воспаленија на кожата и ноктите (особено кожата на стопалата);
  • кај изгореници на кожата и превенција и третман на отворени рани на кожата (декубитис);
  • кај кожа со испукани капилари, проширени вени и кај хемороиди;
  • при убоди и реакции на кожата предизвикани од инсекти;
  • секојдневна нега, хидратација и заштита на кожата на лицето и телото од штетните надворешни влијанија, превентивно против стареење и појава на брчки;
  • за нега на трепките и на веѓите;
  • при воспаленија на непцето, жлебината, афти и херпес;
  • Кај чир и гатсритис на желудник и дванаесетпалачно црево.

Напишете коментар