Гел од Алое Вера со Ресвератрол (1000мл)

1,150.00ден

Опис

Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на  дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата;
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма;
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.

 

Гелот од Алое Вера е природен додаток на исхраната кој содржи 99,5% концентриран гел од сертифицирано органско алое вера со додаден екстракт од грозје (со антиоксидантот Ресвератрол). Билката алое вера содржи над 240 нутриенти и биоактивни молекули кои имаат научно докажано дејство во одржување на здравјето и метаболизмот, а посебно се издвојуваат позитивните ефекти од конзумирањето на овој производ на работата на органите за дигестија, органите за дишење и имунитетот во целина, а благодарение на ресвератролот и во заштита на крвните садови.

Гелот од Алое Вера е наменет за сите лица кои имаат проблеми со функцијата  или заболувања на органите од дигестивниот систем (како гастритис, воспаленија на желудникот и цревата, недостаток на ензимска секреција, интолерантост кон храна, опстипација и др.), нарушен имунитет и заболувања на дишните органи (чести бактериски и вирални инфекции на дишните патишта, бронхитис, бронхопневмонии, астма и други заболувања на белите дробови, при алергиски реакции и борба со малигните болести) како и за лица кои имаат потреба од поддршка на здравјето на крвните садови и регулација на целокупниот метаболизам.

Начин на употреба:  Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гел од Алое Вера со Ресвератрол (1000мл)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *