Гастро комплекс (2+1) Гратис

1,990.00ден

Опис

Редовниот внес на ГАСТРО КОМПЛЕКС:

  • Помага во ефикасно уништување на патогени бактерии (Хеликобактер Пилори и други), со што спречува појава и развој на гастритис, чир и други воспаленија во желудникот;
  • Ја штити и обновува внатрешната обвивка на желудникот;
  • Ги смирува тегобите и ја регулира секрецијата на желудочните киселини;
  • Ја стумулација секрецијата на дигестивни ензими за оптимална дигестија на храна во желудникот и цревата со што спречува појава на гасови и подуеност;
  • Ги штити цревата од воспаленија предизвикани од бактерии, кандида или интолерантности на храна;
  • Овозможува нормална перисталтика на цревата и нивно редовно празнење со што ефикасно спречува појава на опстипација (запек);
  • Го подобрува составот и секрецијата на жолчка со што превенира создавање и раст на камчиња во жолчката и овозможува правилна дигестија и апсорпција на мастите;
  • Ја подобрува регенерацијата и враќањето на нормалната функција органите за дигестија по операции.

 

ГАСТРО КОМПЛЕКС е 100% природен додаток на исхраната, единствен производ на пазарот составен од пчелини продукти (матичен млеч, прополис и перга), ферментиран сок од диви јаболки и 16 внимателно избрани билни екстракти за заштита и обнова на органите за дигестија и подобрување на нивната функцијата.

Додатокот е наменет за сите кои имаат проблеми со гастритис, чир или други воспаленија и бактериски инфекции на желудникот (инфекции со Хеликобактер Пилори и др.), мачнини, болки и печење во ждрелото, хранопроводот и желудникот предивикани од желудечни киселини, потоа за лица кои имаат подуеност, гасови, диареа, колитис и други воспаленија, чир или други заболувања на тенкото и дебелото црево предизвикани од бактерии, паразити, кандида или интолерантности на храна, кај лица со нарушена дигестија и апсорпција на храна, намалена секреција на жолчка или присуство на камчиња во жолчката, како и кај лица со автоимуни состојби на дигестивните органи (Целијакија, Кронова болест, Лупус и др).

Начин на употреба: Се зема по 5мл два пати на ден (една лажица (5мл) се меша во 2-2,5 дл вода и се пие наутро, 1 ч пред оброк и навечер 1 час пред спиење). Едно шише се употребува 25 дена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гастро комплекс (2+1) Гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *