Selected:

Имуно Протект 2+1

2,980.00ден

Имуно Протект 2+1

2,980.00ден

Опис

Пакување: стаклена тегла 330гр.

Начин на употреба: Една кафена лажичка (околу 10гр) се зема еднаш до два пати на ден.

ИМУНО ПРОТЕКТ е 100% природен додаток на исхраната со екстракт од медицинска печурка Реиши, црно семе, семе од коприва, сушен ѓумбир, цимет и мед. Наменет е за подршка и регулација на имунитетот, смирување на воспаленија и подршка во борбата со патогени микроорганизми, предивикувачи на инфекции, воспаленија и болести.

Редовниот внес на Имуно Протект:

  • Овозможува регулација и модулирање на работата на имуниот систем;
  • Штити и помага во уништување на бактериски и вирусни инфекции на дишните патишта (воспаленија на нос, синуси, грло, ждрело, бронхии и бели дробови);
  • Делува анти-инфламаторно и аналгетски помагајки да се намалат воспаленијата, отокот и болките;
  • Помага во смирување на алергиски реакции и астма;
  • Помага при уринарни инфекции, како и кај инфекции и воспаленија на простатата;
  • Помага во третманот со малигните болести;
  • Помага во третманот на автоимуните состојби.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Имуно Протект 2+1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

×
×

Cart