Selected:

Кафе со Реиши

990.00ден

Кафе со Реиши

990.00ден

Опис

Пакување: 30 кесички за индивидуална употреба (1 кесичка – 2,5гр, содржи 250мг екстракт од реиши).

Дозирање и начин на употреба: Се препорачува употреба на 1 до 3 кесички на ден. Истурете 1 касичка во шоља за кафе, наполнете ја со врела вода и промешајте. Со додавање на мраз може да подготвите и ладен кафе напиток.

Редовниот внес на КАФЕТО СО РЕИШИ:

  • Дава голема енергија и ја подобрува продуктивноста, концентрацијата и меморијата.
  • Ја намалува анксиозноста (вознемиреноста), нервозата, депресијата и помага да се регулира стресот.
  • Ги смирува воспаленијата и го зајакнува имунитетот (кај лица со слаб имунитет склони кон инфекции и болести – докажано антимикробно дејство и антивирално дејство), го модулира имунитетот (кај лица со автоимуни болести, интолерантности на храна и алергиски реакции) и има докажано антитуморно дејство помагајки во превенцијата и при третманот на рак.

 

Кафе со Реиши е уникатен производ создаден како комбинација на инстант црно кафе и екстракт од Реиши печурка. Наменет е за сите љубители на аромата и вкусот на кафето кои сакаат добра енергија и продуктивност, убаво расположение, балансиран, регулиран метаболизам и добар имунитет.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Кафе со Реиши”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

×
×

Cart