Екстракт од Комбуха (250мл)

995.00ден

Опис

Редовниот внес на Екстрактот од комбуха:

  • Ја подобрува работата на црниот дроб, ги спречува неговите оштетувања и помага за ефикасна детоксикација на црниот дроб и прочистување на крвта и од сите токсини;
  • Ги регулира на мастите (триглицериди и холестерол) и помага во чистење на масните наслаги од крвните садови;
  • Ја помага работата на бубрезите, го поддржува хормонскиот баланс, го активира метаболизмот и дава енергија.

 

Екстрактот од Комбуха е 100% природен додаток на исхраната и претставува ефикасно решение за детоксикација и подобрување на работата на црниот дроб, односно чистење на крвта и организмот од токсини.

Екстрактот од комбуха е наменет за сите лица кои имаат заболување или намалена функција на црниот дроб односно замастување (стеатоза на црниот дроб), тумор, цироза, состојби на хепатитис А, Б или Ц, покачени нивоа на масти во крвта (триглицериди и холестерол), лица кои имаат потреба од подобрена детоксикација на организмот (при зголемена токсификација на организмот од лекови од храната, хормонска или хемотерапија, пестициди или други индустриски хемикалии), како и кај лица со нарушено здравје и функција на крвните садови.

Начин на употреба: се зема по 1 кафена до 1 супена лажица (5-7 мл) три пати на ден, на празен стомак (20-30 минути пред оброк).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Екстракт од Комбуха (250мл)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *