Мелем 2+1

1,980.00ден

Опис

Универзалниот Мелем – 100% природен, лековит мелем направен од комбинација на 7 органски и природни масла (органски ладно цедени маслиново масло, масло од мастиха, масло од невен, масло од семки од грозје, семки од јагоди и семки од малини и рицинусово масло), витамин Е и други антиоксиданси и пчелин восок, чиа што комбинација на силни антимикробни, антивоспалителни и антиоксидативни состојки гарантира подобрување на состојбата на кожата веднаш!

Редовната употреба на мелемот ја навлажнува, потхранува и регенерира дури и највоспалената кожа, а ефикасно делува и во обнова на изгорената кожа.

Примена:

  • кај сите иратации и воспаленија на кожата (акни, осипи и егзема) предизвикани од бактерии и вируси, како и кај кожа со псоријаза;
  • кај сите габични воспаленија на кожата и ноктите (особено кожата на стопалата);
  • кај изгореници на кожата и превенција и третман на отворени рани на кожата (декубитис);
  • кај кожа со испукани капилари, проширени вени и кај хемороиди;
  • при убоди и реакции на кожата предизвикани од инсекти;
  • секојдневна нега, хидратација и заштита на кожата на лицето и телото од штетните надворешни влијанија, превентивно против стареење и појава на брчки;
  • за нега на трепките и на веѓите;
  • при воспаленија на непцето, жлебината, афти и херпес;
  • Кај чир и гатсритис на желудник и дванаесетпалачно црево.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мелем 2+1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *