Никотин протект (60 капсули)

995.00ден

SLIMFAST продуктот од програмата за слабеење SLIMCUT содржи иновативна формула базирана на сицилијански црвен портокал, во комбинација со екстракти од каенски пипер, зелен чај, вакаме алга и витамин Б6, која докажано ја намалува апсорпцијата на масти од храната, го спречува полнењето и проширувањето на масните клетки со масти и најважно, овозможува разградувањето и ослободувањето на мастите кои веќе биле складирани во масното ткиво.

Опис

НИКОТИН протект е додаток во исхраната кој содржи природни билни екстракти од кора од бор и пеперминт, куркумин, бета-каротен, биофлавоноиди и други фитоелементи со анти-инфламаторни, анти-оксидативни својства и имуно-модулаторни својства.

Редовната употреба на НИКОТИН протект обезбедува:
• силни антиоксиданти како бета-каротен, цитрусни биофлавоноиди, фикоцијанин и други кои се важни за спречување на оштетувањата од страна слободните радикали (токсините од цигарите, воздухот или цитокини) на клетките во белите дробови и респираторниот систем во целина;
• куркумин со клинички докажано антиинфламаторно дејство со кое може да помогне во смирување на воспаленијата на белите дробови и органите за дишење;
• уникатни биоактивни молекули од екстрактот од бор и пеперминт кои во научните истражувања покажуваат способност да го превенираат формирањето фиброзно ткиво во белите дробови.

Наменет е за сите лица кои пушат цигари, за сите лица со акутни или хронични проблеми, инфекции и воспаленија на органите за дишење (респираторниот систем) како бронхитис, бронхопневмонии, ХОБС (хронична обструктивна белодробна болест), астма и други.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Никотин протект (60 капсули)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *