Екстракт од Нони (500мл)

995.00ден

Опис

Екстрактот од нони е природен додаток на исхраната кој содржи концентриран сок од нони, богат докажан извор на над 200 полифеноли и други уникатни биоактивни молекули кои ја стимулираат продукцијата на азотен монооксид и имаат бројни здравствени продобивки на организмот на човекот.

Редовната употреба на Екстрактот од нони ја стимулира продукцијата на азотен монооксид кој:
• овозможува вазодилатација – ширење и релаксирање на крвните садови, неопходно за регулација на циркулацијата и притисокот, одржување на здравјето на срцето и крвните садови и заштита од болестите на кардиоваскуларниот систем;
• помага во регулација на инфламаторниот одговор на телото и нервната сигнализација, подобра функцијата на нервите за неопходни за добра меморија и учење;
• благодарение на отварање на протокот и циркулацијата ја регулира еректилната дисфункција (проблеми со ерекција, либидо и перформанси во сексот);
• со оптимизација на циркулацијата и подобрениот доток на кислород и нутриенти овозможува забрзување на процесот на зацелување на раните и регенерација на оштетени клетки и ткива, дава енергија, физичка сила и издржливост.

Екстрактот од нони е наменет за сите со нарушена циркулација и нарушено здравје на срцето и крвните садови (висок крвен притисок, атеросклероза, тромбоза, аритмија, тахикардија и други кардиоваскуларни болести), по прележан инфаркт и мозочен удар, кај лица со оштетување и воспаленија на нервите, кај лица со оштетувања на очите и мозокот (кај лица со деменција, Алцхајмерова болест и др.), кај лица со малигни болести, кај лица со еректилна дисфункција, лица кои имаат потреба од физичка сила и издржливост, како и по опрации или при тешки хронични болести на сите органи.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Екстракт од Нони (500мл)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *