Selected:

Семеен Имуно Пакет

5,480.00ден 2,980.00ден

Sale!

Семеен Имуно Пакет

5,480.00ден 2,980.00ден

Категорија:

Опис

2 х Алое Вера со Ресвератрол + 2 х Имуно Протект

 

Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на  дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата;
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма;
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.

 

Редовниот внес на Имуно Протект:

  • Овозможува регулација и модулирање на работата на имуниот систем;
  • Штити и помага во уништување на бактериски и вирусни инфекции на дишните патишта (воспаленија на нос, синуси, грло, ждрело, бронхии и бели дробови);
  • Делува анти-инфламаторно и аналгетски помагајки да се намалат воспаленијата, отокот и болките;
  • Помага во смирување на алергиски реакции и астма;
  • Помага при уринарни инфекции, како и кај инфекции и воспаленија на простатата;
  • Помага во третманот со малигните болести;
  • Помага во третманот на автоимуните состојби.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Семеен Имуно Пакет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

×
×

Cart