Selected:

Слим Комплекс

1,490.00ден

Слим Комплекс

1,490.00ден

Опис

Пакување: стаклено шише 250 мл.

Начин на употреба: Се зема по една лажица (5мл) СЛИМ Комплекс 2 до 3 пати на ден, половина час по оброк! Дозволено за деца над 15 год.

СЛИМ Комплекс од Натура Терапи е 100% природен додаток на исхраната наменет за намалување на килограмите и одржување на здрава тежина.

Редовниот внес на СЛИМ Комплекс:

  • Слабеење, намалување на тежината;
  • Намалување на апсорпцијата на масти и јаглехидрати (шеќери) со што помага и во подобрена регулација на мастите и шеќерот во организмот;
  • Превенција на опстипација (запек);
  • Чистење и детоксикација на цревата;
  • Подобрување на апсорпцијата на витални микронутриенти (минерали, витамини и др.)

 

НАПОМЕНА: Не е наменето за доилки, трудници, лица со дијабетес (кои имаат хипогликемии), лица со колитис или други воспаленија на цревата, или лица алергични на некоја од состојките.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Слим Комплекс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

×
×

Cart