Снаил Комплекс (2+1) Гратис

1,990.00ден

Categories: ,

Опис

Snail Complex e додаток на исхраната наменет за одржување на здравјето на зглобовите и сврзното ткиво. Уникатна формула базирана на единствениот, оригинален Nutrilex протеински комплекс од секрет од полжав (со Алантоин).

Препаратот е неменет за сите кои страдаат од артритис (гонартроза, коксартроза и други форми на остеоартритис и ревматоиден артритис), проблеми со лигаменти, тетиви, спортски и други повреди, или дегенеративни промени на зглобовите. Исто така, помага и кај лица со заболувања и повреди на рбетниот столб и карлицата како ишијас, лумбаго, спондилоза и др.

Единственото дејство на препаратот Снаил Комплекс  се должи на уникатната патентирана, протеинска формула НУТРИЛЕКС составена од секрет од полжав (молоскум) кој го содржи протеинот Алантоинот, за кој науката потврдува дека го овозможува процесот на регенерација на зглобовите. Благодарение на овој протеин се обезбедува ефикасен транспорт на нутриенти директно на оштетеното место и миграција на здрави клетки со кои се овозможува обнова на оштетеното ткиво. Дополнително, комбинацијата на екстракти од куркума и темјан (Босвелија) нуди силна анти-инфламаторни заштита, ги смирува воспаленијата во зглобовите,  намалувајки ги отокот и болката. Препаратот е збогатен со витамин Ц, неопходен за обнова на сврзното ткиво во организмот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Снаил Комплекс (2+1) Гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *