Selected:

Супер Антиоксидант

1,490.00ден

Супер Антиоксидант

1,490.00ден

Опис

Пакување: стаклена тегла, 200мл.

Дозирање и начин на употреба: се зема 1 кафена лажичка со оброк, еднаш до два пати во денот (зависно од употребата пакувањето е доволно за 15-25 дена).

Редовниот внес на СУПЕР АНТИОКСИДАНТ со црно гоџи:

  • Помага да се заштитат и да се одржи функцијата на крвните садови;
  • Го спречува запушувањето на крвните садови и покачувањето на притисокот;
  • Ги штити и ги спречува оштетувањата на крвните садови во очите, бубрезите, мозокот и периферните нерви (чести последици на дијабетесот);
  • Ги штити клетките, ја спречува појавата на малигни клетки и помага во уништувањето на клетките на ракот.
  • Помага за поголема продукција на енергија, правилна функција на клетките и заштита и здравје на сите органи во телото.

 

Супер Антиоксидант е додаток на исхраната со црна гоџи бобинка. Комбинацијата на плод од црно гоџи, алфа липоична киселина и мед претставува неверојатен антиоксидативен комплекс со моќно, научно докажано лековито дејство.

Супер Антиоксидант е наменет за сите со нарушено здравје на срцето и крвните садови (кај атеросклероза, висок крвен притисок, тромбоза и тромбофлебит, како и други кардиоваскуларни болести), по прележан инфаркт и мозочен удар, кај лица со оштетувања на очите, мозокот (кај лица со деменција, Алцхајмерова болест и др.) или бубрезите, кај лица со малигни болести, по операции и тешки хронични болести на сите органи.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Супер Антиоксидант”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

×
×

Cart