Комбуха екстракт (30 капсули)

495.00ден

BOOTYSLIM продуктот од програмата за слабеење SLIMCUT претставува уникатна комбинација која го спојува докажаниот термоген ефектит на Л-Карнитинот, со ензимското дејство на папајата, енергијата која ја дава гуараната кои заедно со екстракт од зелен чај и витамини од Б-комплексот, ефикасно го активираат метаболизмот на мастите, овозможувајки нивно максимално согорување, што ќе го врати виткото и тонирано тело кое го посакуватe.

Опис

Екстрактот од Комбуха е 100% природен додаток на исхраната, добиен со концентрирање на ферментиран чај од комбуха.

Редовната употреба на Екстрактот од комбуха обезбедува:
• специфични биоактивни молекули како глуконска/глукуронска киселина кои учествуваат во детоксикациските процеси на црниот дроб и организмот во целина. Правилната функција на црниот дроб е неопходна за навремено разградување и елиминација на токсините од телото и регулација на метаболизмот на масти;
• внес на ензими кои помагаат во разградување на органски материи во цревата и циркулацијата.

Екстрактот од комбуха е наменет за сите лица кои имаат заболување или намалена функција на црниот дроб односно замастување (стеатоза на црниот дроб), тумор, цироза, состојби на хепатитис А, Б или Ц, покачени нивоа на масти во крвта (триглицериди и холестерол), лица кои имаат потреба од подобрена детоксикација на организмот (при зголемена токсификација на организмот од лекови од храната, хормонска или хемотерапија, пестициди или други индустриски хемикалии), како и кај лица со нарушено здравје и функција на крвните садови.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Комбуха екстракт (30 капсули)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *