Универзален мелем (100мл)

990.00ден

Најновиот програм за слабеење SLIMCUT од Бионатурал! Единствен пакет од 3 целосно природни, иновативни додатоци на исхраната со научно докажано, синергистичко дејство кое гарантира здраво и ефикасно слабеење и тонирање на телото.

Опис

Универзалниот мелем е 100% природен производ и содржи уникатна комбинација на 7 специјално одбрани органски и ладно цедени масла. Маслата од невен, маслинки, рицинус, семки од шумски плодови во комбинација со единственото масло од мастиха/мастик (добиено од смолата од дрвото мастик од Грчкиот остров Киос) имаат научно докажани лековити својства за кожата и даваат исклучителни ефекти во смирување на воспаленија и одржување на здравјето и негата на кожата на телото и лицето.

Редовната употреба на Универзалниот мелем:
• ефикасно ги смирува воспаленијата и инфекциите на кожата, помагајки во уништување на бактериите, габичките и другите предизвикувачи на инфекции;
• ги смирува воспаленијата предизвикани од автоимуни реакции;
• ги спречува сите иритации и оштетувања на кожата предизвикани од сонце, инсекти и друго;
• ја негува, исхранува и обновува кожата кај бебињата (не содржи кортикостероиди).

Универзалниот мелем е наменет за сите кои имаат иритации, инфекции и воспаленија на кожата (бактериски инфекции, габични инфекции, осип и други алергиски реакции, егземи и дерматитис), кај изгореници, кожа со псоријаза, декубитис, атлетско стапало, помага и кај воспаленија и рани во усната шуплина, како и кај хемороиди.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Универзален мелем (100мл)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *