Гастро комплекс (250мл)

995.00ден

Опис

Редовниот внес на ГАСТРО КОМПЛЕКС:

 • Помага во ефикасно уништување на патогени бактерии (Хеликобактер Пилори и други), со што спречува појава и развој на гастритис, чир и други воспаленија во желудникот;
 • Ја штити и обновува внатрешната обвивка на желудникот;
 • Ги смирува тегобите и ја регулира секрецијата на желудочните киселини;
 • Ја стумулација секрецијата на дигестивни ензими за оптимална дигестија на храна во желудникот и цревата со што спречува појава на гасови и подуеност;
 • Ги штити цревата од воспаленија предизвикани од бактерии, кандида или интолерантности на храна;
 • Овозможува нормална перисталтика на цревата и нивно редовно празнење со што ефикасно спречува појава на опстипација (запек);
 • Го подобрува составот и секрецијата на жолчка со што превенира создавање и раст на камчиња во жолчката и овозможува правилна дигестија и апсорпција на мастите;
 • Ја подобрува регенерацијата и враќањето на нормалната функција органите за дигестија по операции.

 

Редовниот внес на Екстрактот од комбуха:

 • Ја подобрува работата на црниот дроб, ги спречува неговите оштетувања и помага за ефикасна детоксикација на црниот дроб и прочистување на крвта и од сите токсини;
 • Ги регулира на мастите (триглицериди и холестерол) и помага во чистење на масните наслаги од крвните садови;
 • Ја помага работата на бубрезите, го поддржува хормонскиот баланс, го активира метаболизмот и дава енергија.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гастро комплекс (250мл)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *