Helix Complex 1+1

2,980.00ден

ХЕЛИКС КОМПЛЕКС е додаток на исхраната, кој претставува уникатна комбинација на состојки кои ефикасно и докажано помагаат кај состојбите на артритис и други дегенеративни проблеми и оштетувања на зглобовите.

Опис

ХЕЛИКС КОМПЛЕКС е додаток на исхраната, кој претставува уникатна комбинација на состојки кои ефикасно и докажано помагаат кај состојбите на артритис и други дегенеративни проблеми и оштетувања на зглобовите.

Единственото дејство на препаратот ХЕЛИКС Комплекс  се должи на уникатната патентирана, протеинска формула НУТРИЛЕКС составена од секрет од полжав (молоскум кој го содржи протеинот Алантоинот), за кој науката потврдува дека го овозможува процесот на регенерација на зглобовите (благодарение на овој протеин се обезбедува ефикасен транспорт на нутриенти директно на оштетеното место и миграција на здрави клетки со кои се овозможува обнова на оштетеното ткиво).

Производот е наменет за сите кои страдаат од остео или ревматоиден артритис или имаат било какви повреди или дегенеративни промени на коските и зглобовите  само со помош на капсулите ХЕЛИКС Комплекс можат да ги спречат болките и воспаленијата и да овозможат постепено обновување на оштетените зглобови и враќање на нивната функција.

Кои се главните карактеристики и предности на HELIX Complex 

  • Секретот од полжав со алантоин за подмачкување, регенерацијата и обнова на рскавицата и оштетеното ткиво во зглобовите;
  • Куркума и босвелија (темјан) се најсилните антиинфламаторни компоненти за смирување на воспаленијата, отокот и болката во зглобовите;
  • Отсега збогатен со колаген, глукозамин и хијалуронска киселина! (Колагенот е основниот структурен протеин за изградба и обнова на рскавицата, додека глукозаминот и хијалуронската киселина се неопходни за подмачкување на елементите во зглобовите и отпорност на рскавицата од механички притисок и удари); /тој е најновиот производ од линијата на производи ХЕЛИКС, од фабриката GUSTO PHARMA од Шпанија и претставува унапредена верзија на производот Хеликс Оригинал, производ со докажано дејство и стотици илјади задоволни корисници ширум светот. (идентичниот состав од Хеликс Оригинал само збогатен со Глукозамин Сулфат и многу поголема количина Хијалуронска киселина)
  • 100% природно аналгетско дејство, без кортикостероиди! (благодарение на тоа препаратот може да се употребува долгорочно!)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Helix Complex 1+1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *