Ofertë!

Ekstrakt nga boronica

995.00den 895.00den

Kategori: , ,

Përshkrim

Редовниот внес на екстрактот од дива боровинка:

  • Помага во заштита на крвните садови од оштетувања предизвикани од нерегулирани нивоа на шеќер;
  • Ја подобрува регулацијата на шеќер во крвта;
  • Го штити видот и го одржува здравјето и функцијата на очите;
  • Помага во одржување на здрав клеточен метаболизам и штитти од рак.

 

Екстрактот од дива боровинка е додаток на исхраната добиен од диви, планински боровинки богати со специфични антиоксиданти (антоцијанини). Препаратот е наменет пред се за лица со дијабетес за заштита на здравјто и функцијата на очите, бубрезите и крвните садови, како и за лица со заболувања на крвните садови и голем оксидативен стрес.

Пакување: 60 капсули, пластично кутивче.

Начин на употреба: се зема по 1 капсула 2 пати во денот со вода по оброк (во зависност од здравствената состојба може да се земат двапати дневно по 2 капсули)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Билбери Екстракт”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *