Златна МАСКА (24 Каратна со Колаген) (3+2) ПАКЕТ

990.00den

Иновативна маска за лице направена со чисто 24 каратно злато и уникатни природни состојки со цел да ви овозможи неверојатно свеж, младешки изглед на лицето. Чистото злато има способност да го спречи унишувањето на еластинот и колагенот во кожата, ја стимулира нејзината обнова директно во длабоките слоеви, ги спречува штетните слободни радикали, а во комбинација со другите состојки овозможува нејзина регенерација и подобрена еластичност, цврстина, тен и облик на лицето. Се препорачува за сите типови кожа!

Ефекти од примената на 24каратната златна маска со колаген:
• Моментално ја подига и зацврснува кожата;
• Навлажнува и хидратира;
• Ги осветлува тенот и дава сјај;
• Го елиминира отокот и го подобрува обликот на лицето;
• Штити од штетното влијание на сонцето и спречува стареење;
• Ја активира регенерацијата на клеточно ниво;
• Го обновува колагенот и еластинот;
• Ја балансира pH вредноста;
• Измазнува и ги смирува воспаленијата

Kategori:

Përshkrim

Пакување: Единечно пакување за еднократна употреба

Начин на употреба: Се препорачува употреба еднаш во неделата (на чисто и суво лице).